★★★★★ 4.7 144 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by scientiarum.fi
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Replace models ST9120C4057, ST9120C2010, ST9120C4040, HQ1084197HW, ST9120C5005, ST9120C4016
  • Technical Specifications: Operating voltage range is 85-135 VAC, 50/60Hz, with secondary control voltage of 18.0-30.0 VAC. The maximum blower load is 15FLA, 30LRA, 120 VAC, offering stable control performance
  • Perfect Design: Supports outputs for a 2-speed indoor blower motor, with user-selectable blower delay through dip switch settings. The 24V circuit is protected by a 5A replaceable fuse for safe operation
Item Weight 8.8 ounces
Part Number R40403-003
Manufacturer Bydorunce
Batteries Required No
Product Dimensions 5.71 x 4.45 x 1.3 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
144 ratings | 59 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (124)
4 stars
2% (3)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (14)